Proč investovat do zlata

Publikováno v kategorii Finance
Proč investovat do zlata

Říká se, že zlato umí uchovávat hodnotu peněz a překonávat finanční krize. Je to investiční nástroj, se kterým se dá spekulovat. Jaké jsou ale důvody pro rozhodnutí investovat do zlata?


Odborníci se shodnou, že zlato není vhodným investičním nástrojem pro zhodnocování peněz a spíše se vyplatí malým investorům investujícím pravidelně v domluveném horizontu nebo lidem, kteří se chtějí mít nějakou jistotu během finanční krize. Problém zlata je ten, že neumí generovat žádnou hodnotu v průběhu času, jako například pronajatá nemovitost či dividendy z akcií. Buď ho vlastním a nebo ho nevlastním. Jeho hodnota na střednědobé a dlouhodobé škále roste, ale zdaleka ne tak signifikantně jako jiné investiční nástroje.

Velkou výhodou zlata je nevázanost na konkrétní měnu. Propad měny vystřelí hodnotu zlata vzhůru a zlato si tak vůči drženým penězům svojí hodnotu uchová.

Přečtěte si také

Proč platíme penězi

Publikováno v kategorii Finance
Proč platíme penězi Peníze mají v naší společnosti magickou moc. Každý den pro ně obětujeme velkou část dne a úsilí v zaměstnání, některým z nás jejich pouhé držení vydělá na živobytí a jiným zase dokáží peníze rozhádat celé rodiny. Penězi ale neplatíme od jakživa. Jaká byla hlavní motivace za vznikem peněz? Číst celý článek